Перша допомога при інсульті

Інсульт більшість вважає "віковим" захворюванням, проте від "судинної катастрофи", яка виникає в наслідок збою в кровообігу мозку, не застрахований ніхто.

Інсульт вимагає миттєвої реакції, адже саме від швидкості надання першої допомоги залежить якість подальшого життя людини. Щоб вчасно надати першу допомогу, кожному з нас необхідно знати симптоми інсульту. Передусім, це:

  • раптова слабкість в м'язах або оніміння однієї половини тіла
  • порушення мови
  • порушення зору, в очах може двоїться
  • втрата рівноваги, часто нудота або втрата свідомості
  • раптовий головний біль

Перше, що треба зробити, — викликати швидку допомогу, а доки медики в дорозі — почніть самостійно надавати першу допомогу. Передусім, переконаєтеся, що людина дихає. При ускладненому диханні — звільніть дихальні шляхи або порожнину рота. Укладіть хворого на спину або на бік або зі злегка підведеною головою і тулубом, або ж строго горизонтально.

Якщо є можливість виміряти тиск — обов'язково зробіть це і запишіть отримані показники, щоб потім передати лікареві. Обов'язково стежте за станом хворого і поділіться з лікарем усіма спостереженнями.

ВАЖЛИВО! Не намагайтеся самостійно збивати тиск. Робити це повинен тільки лікар, адже в перші години інсульту підвищений тиск є захисною мірою організму. Не намагайтеся напоїти або тим більше нагодувати хворого — це тільки погіршить його стан.

Рідним і близьким хворого варто пам'ятати: інсульт не є вироком, проте такий стан завжди ділить життя людини на "до і після". І якість життя після перенесеного інсульту багато в чому залежить від якості реабілітації.

Особливо важливими для повноцінного відновлення є перші місяці після інсульту. В цей час людині потрібна підтримка не лише близьких, але і досвідчених медиків.

Існують сотні реабілітаційних методик, проте фахівці центру нейро-отртопедичної реабілітації мережі клінік Vіva на основі власних професійних спостережень, міжнародного досвіду і передових досліджень упевнені, що кращий результат може гарантувати тільки комплексний підхід.

Відновлення після інсульту повинне включати цілий комплекс заходів — починаючи від правильно підібраної фізичної терапії до спеціальної дієти. Розробити ефективний план реабілітації може тільки фахівець на основі індивідуальних особливостей пацієнта і з урахуванням його стану.

Записатися на прийом