Реабілітація після ендопротезування

Ендопротезування є досить складною маніпуляцією, яка вимагає не лише професіоналізму від лікаря, але і відповідальності від самого пацієнта. Операція по заміні суглобів — важливий, але тільки перший крок до нормального повноцінного життя. Величезну роль грає подальше комплексне відновлення. На цьому етапі пацієнта повинні супроводжувати професіонали, які складуть індивідуальну програму реабілітації і простежать за її виконанням.

Якісна реабілітаційна програма в рази скорочує час відновлення і повного одужання, а також допомагає скоротити терміни обмеженої працездатності, поліпшити якість життя. Фахівці нейро-ортопедичного центру мережі клінік "Сосни" на основі багаторічного досвіду успішної роботи підбирають оптимальну програму реабілітації після ендопротезування, суть якої полягає у відновленні м'язів і повноцінного функціонування кінцівок або тазостегнового суглоба.

Варто пам'ятати, що після встановлення протезу, важливо почати реабілітаційну програму якомога раніше, адже від цього залежить багато що. Важливо, щоб поряд з пацієнтом завжди знаходився професіонал, щоб виключити буль-які ускладнення після операційного втручання і навчити пацієнта новим навичкам і заходам безпеки. Не менш важливо щодня виконувати простий комплекс вправ, щоб уникнути застою крові. Протягом реабілітації пацієнта фахівці будуть поступово вводити в програму лікувальної фізкультури нові складніші вправи.

Знаходячись в центрі реабілітації, хоч би на першому етапі, пацієнт повинен отримати нові навички безпечного пересування, яке не шкодить протезу. Лікарі пояснять головні заборони і навчать правильно себе поводити, приміром, не класти ногу на ногу, не підтискати ноги під час сну, частіше міняти позу під час сидіння і так далі.

Повне і швидке відновлення після ендопротезування — головна мета та пріоритет роботи експертів центру реабілітації "Сосни".

Записатися на прийом